Neurochirurgická klinika
Ústí nad Labem

Vítejte na webových stránkách Neurochirurgické kliniky Univerzity J.E. Purkyně a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Mezi hlavní témata zaměření naší kliniky patří:

 • Léčba mozkových tumorů
 • Cévní neurochirurgie
 • Chirurgická léčba hydrocefalu
 • Chirurgie periferních nervů

Onemocnění

V současné dobé lékař nejen léčí, ale také kvalitně a správně informuje pacienty o jejich onemocněních a možných postupech v léčbě. Přečtěte si informace o onemocněních spadajících do oboru neurochirurgie a standardních postupech léčby.

Více informací »

Klinické programy

Lékaři neurochirurgické kliniky se výzkumu a léčbě jednotlivých onemocnění věnují ve specializovaných týmech. Informace o práci těchto týmů najdete v sekci pro odbornou veřejnost. Nově přidané informace včetně multimediálního obsahu najdete např. na stránce věnující se insulárním gliomům

Neurochirurgická ambulance

Ambulanci můžete navštívit po předchozím objednání na telefonu 477 11 7880 nebo 477 11 7881. Nachází se ve 3. patře budovy B (budova s heliportem). 

Více informací »

Pokoje

Moderní oddělení je umístěno v 2. patře budovy A. Poskytuje zázemí pro hospitalizaci 38 pacientů. Každý pokoj je vybaven televizorem, v některých pokojích je k dispozici připojení k internetu přes wi-fi nebo síťovou zásuvku. 
  

Více informací »

Specializované weby

O některých onemocněních budeme kolegy - lékaře i pacienty informovat na specializovaných webech. Jako první byl připraven web věnovaný vestibulárním schwannomům.

Ambulance bolesti

V Neurochirurgické ambulanci bolesti ordinuje anesteziolog MUDr. Jan Procházka. Zajišťuje konzervativní léčbu bolesti, a to ambulantně, nebo ve spolupráci s Neurochirurgickým oddělením za krátkodobé hospitalizace.

Více informací »

Podkategorie

 • Klinické programy
  Počet článků:
  14
 • Teoretické programy

  Z neurochirurgického lékařského týmu jsou tři lékaři absoloventi postgraduálního studia biomedicíny na UK Praha, další 4 lékaři se právě v tomto studijním programu vzdělávají. Doc. MUDr. Sameš CSc se ve své práci věnoval zejména tématům neuroonkologie, baze lební a periferních nervů. Dr. Vachata, PhD je uznávaným odborníkem na problematiku baze lební a anatomie temporální kosti, dr. Bartoš, PhD se dlouhodobě věnuje zejména problematice gliomů. Vědeckým tématem dr. Hejčla, PhD je experimentální léčba poranění míchy a multimodální monitorace u poranění mozku. Dr. Humhej se ve své připravované dizertační práci věnuje šlachovým přenosům, těžiště jeho teoretické práce leží v problematice operativy periferních nervů. Dr. Bolcha spolupracuje s dr. Hejčlem v neurotraumatologickém programu. Dr. Radovnický se věnuje výzkumu hydrocefalu, tématem dr. Malucelliho je MR spektroskopie a Dr. Orlický si jako téma své dizertace zvolil problematiku timingu karotické endarterektomie. Dr. Provazníková spolupracuje s ostatními členy týmu na jejich vědeckých projektech, doposud věnovala největší úsilí výzkumu ovlivnění srážlivosti u operací karotid.

  Počet článků:
  2

Novinky

 • 1
 • 2
 • 3

International Neurosurgical Winter Congr…

International Neurosurgical Winter Congress

  Neurochirurgická klinika v Ústí nad Labem měla tu čest pořádat mezinárodní kongres v Seefeldu v Rakousku v lednu 2017. Odborníci z celého světa se setkali v rámci velmi podařeného meetingu,...

15-Bř-2017

Bertalanffy Brain Stem Neurosurgery 2013

Odkaz na video / link to the video.  

21-Če-2015

Fukushima & Tanikawa in Live Surgery 201…

Fukushima & Tanikawa in Live Surgery 2015

  (Neurochirurgická  klinika, 06/2015)   Světová elita v neurochirurgii profesor Tanikawa a profesor Fukushima přijali pozvání profesora  Sameše k účinkování v dalšímu dílu seriálu Live Surgery.   Fotky z akce k prohlédnutí zde....

18-Če-2015

Bertalanffy Brain Stem Neurosurgery

Bertalanffy Brain Stem Neurosurgery

Vážení kolegové,   dovolte,  abychom Vás pozvali na workshop „ Bertalanffy Brain Stem Neurosurgery“ dne 27.11.2013 ve výukovém centru Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Součástí semináře je živá operace,  konference s přednáškami a video sekcí. Na...

14-Li-2013

Speciální vydání Statim Neurochirurgie

Čtete o spektru odborností Neurochirurgické Kliniky Ústí nad Labem ve speciálním vydání zdravotního časopisu STATIM zde.  

11-Le-2013

Disekční anatomické kurzy

Neurochirurgická klinika v Ústí nad Labem pravidelně pořádá neuroanatomické disekční kurzy pod záštitou WFNS (Světové federace neurochirurgických společností). Archiv fotografií roku 2011 a 2012 najdete zde.

23-Čv-2012

Video

Video z návštěvy profesora Fukushimy (doporučujeme přehrávání v HD, tedy 1080p)

Slovo přednosty

doc. Sameš

Vážení lékaři, vážení pacienti,

vítáme Vás na stránkách Neurochirurgické kliniky Univerzity J.E. Purkyně a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, prostřednictvím kterých bychom rádi představili naše oddělení i jeho zázemí a informovali o aktuálním dění u nás.

Prof. MUDr. Martin Sameš CSc.

doc. Sameš