Často kladené otázky

Na této stránce najdete často kladené otázky. Podle vašich eventuelních požadavků je budeme rádi dále doplňovat a upravovat.
Jak dlouho se u vás čeká na operaci?

  To je různé podle typu onemocnění. Úžinové syndromy - karpály, útlaky loketního nervu - krátké operace bez nutnosti celkové anestezie jsou zpravidla operovány do 2 měsíců od konzultace v naší ambulanci. Čekací doba na operaci bederní a krční páteře je nyní zhruba půl roku, vyjímkou jsou případy s postupující ztrátou svalové síly (ochrnování) a další speciální situace. Pokud jde o operace cév a mozku, časování je individuální dle toho, do jaké míry proces ohrožuje zdraví a život pacienta. 

  Kde najdu informace o svém onemocnění?

   Většina informací o onemocněních v naší působnosti najdete tady. Nebo se objednejte na konzultaci (tel. 477117880), lékaři naší kliniky jsou ochotní poskytnout svůj názor na věc i v případech, že jste již v péči jiného pracoviště (tzv. druhý názor). 

   Mám problém a u nás ho nikdo nechce řešit. Můžu k vám na konzultaci a eventuelně na operaci, i když nejsem z Ústeckého kraje?

    Ano, přijímáme pacienty z celé ČR, předem se však informujte, jestli by byla návštěva u nás vhodná, abyste nevážili dlouhou cestu zbytečně. Pokud máte například bolesti zad s vystřelováním do dolní končetiny týden, je zbytečné se objednávat rovnou k nám, je nutná nejprve konzervativní léčba. Rovněž je nutné zvážit, zda problém patří do oboru neurochirurgie. V případě pochybností nejlépe nejprve pošlete e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

    Kde najdu neurologa, předtím než půjdu k Vám?

     Dobrý seznam neurologů v daném kraji najdete třeba na seznamu. Nicméně neurologa by Vám měl doporučit Váš obvodní lékař. 

     Paní doktorka / pan doktor mě k vám posílá na operaci. Proč musím chodit nejdřív k vám do ambulance?

      O indikacích k operačnímu řešení rozhoduje vždy odborník toho kterého oboru - tedy o neurochirurgických operacích rozhoduje vždy neurochirurg. Přestože Váš obvodní lékař nebo neurolog považuje ve Vašem případě operační řešení za vhodné nebo alespoň za hodné zvážení, o tom zda operace opravdu představuje vhodnou metodu léčby rozhodne s konečnou platností až neurochirurg na naší ambulanci. 

      Musím pro vyšetření u vás jít nejdříve k neurologovi?

       Ano, vyšetření neurologem a předchozí pokus o konzervativní (tj. neoperační) léčbu je ve většině případů nezbytným předpokladem pro to, aby bylo možno rozhodnout o vhodnosti operační léčby.

       Nezbytné náležitosti k příjmu

       • Občanský průkaz
       • Průkaz pojištěnce
       • Neschopenku (pokud ji máte vystavenu)
       • Event. průkaz diabetika atp.
       • Interní předoperační vyšetření
       • Nálezy odborných lékařů
       • Snímky

       Slovo přednosty

       doc. Sameš

       Vážení lékaři, vážení pacienti,

       vítáme Vás na stránkách Neurochirurgické kliniky Univerzity J.E. Purkyně a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, prostřednictvím kterých bychom rádi představili naše oddělení i jeho zázemí a informovali o aktuálním dění u nás.

       Prof. MUDr. Martin Sameš CSc.

       doc. Sameš

       Novinky

       International Neurosurgical Winter Congr…

       15-03-2017 Aktuality

       International Neurosurgical Winter Congress

         Neurochirurgická klinika v Ústí nad Labem měla tu čest pořádat mezinárodní kongres v Seefeldu v Rakousku v lednu 2017. Odborníci...

       Bertalanffy Brain Stem Neurosurgery 2013

       21-06-2015 Aktuality

       Odkaz na video / link to the video.  

       Fukushima & Tanikawa in Live Surgery 201…

       18-06-2015 Aktuality

       Fukushima & Tanikawa in Live Surgery 2015

         (Neurochirurgická  klinika, 06/2015)   Světová elita v neurochirurgii profesor Tanikawa a profesor Fukushima přijali pozvání profesora  Sameše k účinkování v...

       Bertalanffy Brain Stem Neurosurgery

       14-11-2013 Aktuality

       Bertalanffy Brain Stem Neurosurgery

       Vážení kolegové,   dovolte,  abychom Vás pozvali na workshop „ Bertalanffy Brain Stem Neurosurgery“ dne 27.11.2013 ve výukovém centru Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem....